Aplikacja naklejki na ścianie i gładkiej powierzchni (aplikacja na sucho)

Połóż naklejkę na równej powierzchni papierem do dołu. Następnie przy użyciu rakli plastikowej lub rakli filcowej (może być także stara karta kredytowa lub szmatka) dokładnie wygładź papierowy podkład.

Przyłóż grafikę i ustaw ją w odpowiednim miejscu, za pomocą taśmy papierowej. Mierz odległości do dolnej krawędzi grafiki a nie krawędzi folii transportowej. Możesz posłużyć się miarką lub poziomicą.

W przypadku aplikacji naklejki na innych powierzchniach niż ściana (tworzywo sztuczne, drewno, metal, blacha, szkło itd...) należy odtłuścić powierzchnię przy pomocy denaturatu lub innego odłuszczacza.


Delikatnie odklej folie od papieru, zaginając papier pod spód. Folię przyklej do powierzchni wygładzając raklą.Delikatnie ściągaj papier jednocześnie przyklejając folię.Zdejmij folię transportową (pod kątem 180 stopni) z naklejki.
Wygładź ewentualne nierówności.

Podziwiaj efekt końcowy.

UWAGA:

  • Naklejek nie należy naklejać do ściany w okresie co najmniej 2 tygodni od malowania.
  • W przypadku naklejania naklejek na nowoczesne powłoki malarskie typu farba lateksowa należy delikatnie ściągać papier jednocześnie przyklejając i przytrzymując folię, uniemożliwiając w ten sposób odklejanie się naklejki.
    Można również skorzystać z suszarki do włosów. Lekko nagrzewając przygładzać naklejkę do powierzchni.
  • W przypadku aplikacji na chropowoatej powierzchni ściany istnieje możliwość problemu nieodklejania się foli transporotowej od naklejki. W tym przypadku należy podgrzać (wgrzać) naklejkę przy pomocy np. suszarki do włosów i wtedy zdejmować folię transportową.